Датският шампион Мидтиланд, в който се подвизава родния национал Божидар Краев, се класира за първи път в историята си в групите на Шампионска лига.

"Вълците" победиха с 4:1 при домакинството си на Славия (Прага), след като първия мач в чешката столица завърши при нулево равенство. Краев влезе на терена в 58-ата минута на мястото на бразилеца Евандер и се представи много силно, като се отчете с асистенция.

Реваншът бе много драматичен, а резултатът лъже, тъй като таблото сочеше 1:1 до 84-ата минута. Тогава словенският съдия Дамир Скомина отсъди странна дузпа за Мидтиланд, която беше изпусната, а след това пребира. Повторното изпълнение донесе попадение на датчаните, които след това вкараха още два пъти.

Иначе резултатът бе открит от Славия още в третата минута, когато нигериецът Петър Олаинка се разписа след центриране от корнер и грешка на вратаря Йеспер Хансен.

До края на полувремето чехите запазиха аванса си, но кошмарът за тях дойде след почивката. В 65-ата минута Мидтиланд изравни с гол на Сори Каба с глава, като гвинеецът надскочи за топката вратаря Ондрей Колар след центриране на друг африканец, но защитаващ цветовете на Австралия - Авер Мул Мабил.

В 84-ата минута дойде най-спорният момент в мача. Съдията Скомина отсъди дузпа за игра с ръка на Давид Ховорка, като топката падаше от високо и бранителят дори не я гледаше. Последва обаче още по-странен момент. Ударът на Сори Каба от бялата точка беше спасен, но изпълнението трябваше да бъде пребито, тъй като вратарят не бе стъпил с двата си крака върху гол линията по време на удара. Втората дузпа беше изпълнена от Александър Шолц, който този път не изпусна - 2:1.

До края на мача Мидтиланд, който по пътя си към групите отстрани Лудогорец, се възползва от празните пространства и вкара нови два гола. Франк Ониека и Андерс Дрейер реализираха, като при четвъртия гол Краев асистира.

В другите мачове изненади нямаше. Руският Краснодар се класира за групите за първи път в историята си след победа с 2:1 над ПАОК (Гърция) като гост след 0:0 в Русия.

Австрийският Залцбург победи за втори път Макаби Тел Авив, този път с 3:1 и с общ резултат 5:2 си извоюва мястото сред най-добрите.