Кралят на Европа - Реал (Мадрид), не показа и капка от блясъка си, губейки с 0:1 гостуването си на Лил във втория кръг от същинската фаза на Шампионска лига.

Шампионът на Европа бе доста далеч от обичайното си ниво на международната сцена, като дали заради подценяване на срещата или по други причини, загуби един от наглед по-леките си мачове в програмата.

Мач, който бе решен от дузпа в последните секунди на първата част, когато ВАР се намеси, за да подскаже на съдията, че Камавинга е играл с ръка в собственото си наказателно поле.

С изпълнението на наказателния удар се нагърби Джонатан Дейвид, който бе точен за 1:0, а впоследствие този гол се оказа и единствено в сблъсъка.

Гол, който донесе един от най-славните мигове в историята на Лил и гол, с който Реал записа едно неочаквано и нетипично за тима поражение на международната сцена.

Дори включването на Килиан Мбапе и Лука Модрич в игра през втората част не помогна на Реал да достигне поне до точката във френския север, макар Кралете да не бяха далеч от гола.

Особено в заключителните мигове на срещата, когато шансове имаха Джуд Белингам, Антонио Рюдигер и самият Мбапе, а пък в последната минута останалият сам срещу вратаря Арда Гюлер също не успя да се разпише.

Така Реал се издъни в Шампионска лига, което при всички положения си е новина, особено когато опонентът на Кралете е съперник като Лил, който в никакъв случай не е сред колосите и страшилищата на Стария континент.