Лацио за първи път от 30 години спечели гостуване на Милан на "Сан Сиро" - 2:1 в 11-ия кръг на Серия "А".

Ужасната форма на "росонерите" през този сезон продължава и това бе шестата им загуба и трета домакинска, което им отрежда незавидната 12-а позиция.

Лацио се изкачи до петото място с 21 точки и остава на една зад градския си съперник Рома, който е трети.

Лацио започна по-добре двубоя и удар на Чиро Имобиле в петата минута бе спасен от Донарума. В 22-та минута голаджията на столичани нацели и гредата.

На другата врата далечен удар на Самуел Кастийехо беше отразен от Стракоша още в ответната атака.

В 24-та минута обаче Имобиле вкара стотния си гол за Лацио от третия си опит в мача. Той засече с глава перфектно центриране на новото попълнение Мануел Лазари.

Милан имаше късмета да изравни само три минути по-късно. Меко центриране на Тео Ернандес беше отклонено от Бастос и топката влетя в мрежата за 1:1. До края на полувремето Стракоша направи още едно спасяване след директен удар от корнер.

Милан игра по-добре в началото на втората част и имаше шансове чрез резервата Рафаел Леао и Хакан Чалханоглу, който стреля силно от пряк свободен удар.

В последните 15 минути Лацио потърси победата. Първо Луис Алберто пробва рефлекса на Донарума от малък ъгъл, а след това и Франческо Ачерби.

Логичното се случи в 83-та минута, когато Лацио стигна до победния гол. Тимът хвана съперника си на контра. Хоакин Кореа се разписа след хубав извеждащ пас на Луис Алберто.