Лидерът в Бундеслигата РБ Лайпциг постигна първа загуба след 13 поредни мача без поражение, претърпявайки такова при гостуването на Айнтрахт (Франкфурт) с 0:2.

Това означава, че преднината от 4 точки на отбора на Юлиан Нагелсман нямалява на две, след като Борусия (Мьонхенгладбах) постигна успех с 3:1 над гостуващия Майнц.

Айнтрахт спечели с две попадения през второто полувреме - в 48-ата Алмани Туре откри, а късно в 94-ата Филип Костич подпечата успеха на Франкфурт, който се бори за място в евротурнирите.

Гладбах се оказа изоставащ в резултата в мача си с Майнц след гол на Робин Куайон в 12-ата минута, но с две попадения на Аласан Плея и едно на Флориан Нойхаус, домакините обърнаха нещата.

По-късно тази вечер Байерн (Мюнхен) приема Шалке и при победа ще се доближи на една точка зад лидера лайпциг, който остава с 40 точки. Гладбах е с 38.