Олимпиакос елиминира Фенербахче в най-късно завършилия четвъртфинал от турнира Лига на конференциите, пред очите на притихналите хиляди фанатизирани турски фенове в Истанбул.

21-годишният вратар Костас Цолакис отчая при дузпите домакините, спасявайки три удара на "фенерите". Така гръцкият гранд спечели с 3:2 при изпълненията от бялата точка (стражът на домакините Ливакович също спаси две дузпи), след като бе загубил с 0:1 в 120-те минути.

Олимпиакос отиде в Истанбул с преднина от 3:2, взета след първия мач у дома.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ ДРАМАТА>>>

Цолакис парира ударите на най-опитните в турския тим - Душан Тадич и Леонардо Бонучи. Изпусна и Ченгиз Юндер, който пък се появи на терена именно със задача да помогне при дузпите.

На полуфинал Олимпиакос среща Астън Вила, като е гост в Англия на 2 май и приема тима на Унай Емери на 9 май в реванша.

Другата двойка е Фиорентина - Брюж.

В турнира Лига Европа също имаше среднощна драма с дузпи. Марсилия елиминира Бенфика след 1:0 в редовното време и продълженията (2:2 общ резултат), и изпълнения от 11 метра след 120-те минути.

И тук най-опитният играч с легендарен статут изпусна. Анхел ди Мария взе топката да бие първата дузпа за гостите, но прати топката в гредата. Нататък инициативата имаше Марсилия, а домакините вкараха 4 от 4 удара. Антонио Силва също изпусна за Бенфика и португалският тим отпада. Неговата прокоба да не печели европейски трофей продължава вече 62 години.