Ливърпул постигна убедителна победа над Тотнъм с 4:2 в предпоследния мач на мениджъра си Юрген Клоп на "Анфийлд".

В срещата от 36-ия кръг на Висшата лига мърсисайдци изцяло доминираха своя съперник и взеха реванш за болезнената загуба от него в началото на сезона. Тогава "шпорите" спечелиха с 2:1 след скандално отменен гол на Ливърпул и късно попадение в 96-ата минута

Днес хората на Клоп поведоха с 4:0 преди да допуснат отпускане през втората част и допускане на две попадения. Като цяло обаче за играчите на Агне Постекоглу нямаше връщане назад.

С този успех Ливърпул събра актив от 78 точки. Тимът вече играе за престиж, тъй като със сигурност ще завърши на третото място в класирането. За Тотнъм загубата е четвърта поредна след тези от Нюкасъл, Арсенал и Челси. "Шпорите" са пети с 60 точки и вече окончателно са без шансове за Шампионска лига. За там дебютно участие си осигури отборът на Астън Вила.

Ливърпул имаше пълна доминация през първото полувреме и в него вкара две попадения. В началото Мохамед Салах уцели греда, а удар на Харви Елиът беше спасен на гол линията от Кристиан Ромеро.

Мърсисайдци поведоха в 16-ата минута, като Салах прекъсна серията си от седем мача без попадение. Той реализира с глава след центриране на Коуди Гакпо към далечната греда.

Последваха доста пропуски за домакините, но те заслужено стигнаха до втори гол в края на първото полувреме. Анди Робъртсен вкара с лесна добавка, след като преди това удар на Салах беше спасен от вратаря Викарио.

Устремът на мърсисайдци беше налице и в началото на втората част, а в 50-ата минута Коуди Гакпо направи резултата 3:0, като също се разписа с глава. Асистенцията дойде с меко центриране на Харви Елиът.

Традицията асистентът след това да вкарва се спази, тъй като Елиът бе точен за 4:0 в 59-ата минута. Той отбеляза най-красивия гол в мача с неспасяем удар от далечна дистанция.

После обаче дойдоха силните минути за Тотнъм, довели до два гола. Резервата Ричарлисон вкара за 1:4 след асистенция на Бренън Джонсън в 72-ата минута, а пет по-късно Оливър Скип подаде на бразилеца, а той асистира на Хюн-Мин Сон за 2:4.

Последваха нови силни минути за Ливърпул и уникален пропуск на Салах десетина минути преди края. На другата врата Алисон спаси удар на Ричарлисон. В 7-минутното добавено време пък гол на Салах беше отменен заради засада, а Викарио спаси удар на Дарвин Нунес от чиста позиция.