"Левски" завърши 1:1 във втората си контрола, противопоставила "сините" на Ботев (Пловдив). В първата си проверка, провела се преди седмица, те спечелиха минимално с 1:0 срещу другия пловдивски елитен тим - Локомотив.

Днес Борислав Цонев откри резултата с попадение от свободен удар две минути преди края на първото полувреме, а Виктор Генев в 87-ата минута оформи крайния резултат. Валери Божинов, който получи капитанската лента на домакините при влизането си в игра в 80-ата минута, също бе замесен в ситуацията. Той опита да изчисти топката и ефектно я заби в собствената си врата, след като вече бе минала голлинията.

Мачът на "Герена" бе наблюдаван от над 1000 фенове на "Левски", като преди мача много от тях направиха опашка пред клубния магазин, за да помогнат на любимия си тим в борбата за оцеляване.

Агитката на домакините бе издигнала и транспарант с ликовете на останалите в отбора играчи, под който имаше лозунг - "Честта и верността струват повече от всичко на света".

Бъдещето на "Левски" остава крайно неясно, след като сделката с Джоузеф Диксън пропадна.