Левски стигна до минимален успех с 1:0 над гостуващия Ботев Пловдив в мач от 13-ия кръг на футболния шампионат.

Единственият гол на "Георги Аспарухов" падна през първата част, когато Илиян Стефанов порази груба грешка в защитата на "канарчетата" и на практика попадението на бившия футболист на Берое и Локомотив София направи разликата между двата тима.

Гостите от Пловдив обаче имаха много сериозни претенции спрямо реферско отсъждане четвърт час преди края. Тогава резервата Николай Минков разпечата по феноменален начин вратата, пазена от Пламен Андреев, но след съдействието на VAR реферът Станимир Тренчев отиде да гледа мониторите.

Там той видя някаква дребна нередност в единоборството между Елвис Ману и Цунами при атаката на гостите, заради което беше отменен голът на столичани.

Победата направи така, че "сините" вече са на третото място с 24 точки, на две зад лидера ЦСКА 1948, но Левски е и с два мача по-малко спрямо отбора, воден от Любослав Пенев. С 25 точки пред "сините" е ЦСКА, който в понеделник излиза в дербито на кръга срещу Лудогорец.