Ливърпул подпечата класирането си за следващата фаза на Шампионска лига с класическа победа 3:0 над Аякс насред Амстердам.

Мърсисайдци знаеха, че не трябва да губят двубоя, за да свършат своята задача в турнир кръг преди края, като го направиха със стил, печелейки убедително на "Йохан Кройф Арена".

Ливърпул изигра силен мач и не остави никакви съмнения, че заслужава да продължи към осминафиналите заедно с Наполи, а двата тима ще имат директна битка за първото място на "Анфийлд" след седмица.

На този етап обаче Наполи изглежда абсолютен фаворит за първата позиция, защото Ливърпул не само се нуждае от задължителна победа, но трябва и да го направи с поне три гола разлика.

И макар Ливърпул да не започна мача по най-убедителния начин и в началните минути Аякс да изглеждаше по-опасния тим с редица създадени положения, то постепенно нещата си дойдоха на мястото.

Три минути преди края на първото полувреме Хендерсън асистира брилянтно, а Салах изведе ливърпул напред. Минути по-късно Ливърпул пропусна да удвои, след като на празна врата Дарвин Нунес нацели гредата.

Силният край на първата част се пренесе и в началото на втората, когато в рамките на три минути Ливърпул вкара нови два гола и съвсем реши всчико в мача.

Давин Нунес се реваншира за пропуска си с гол, а след него Харви Елиът съвсем отказа Аякс и подпечата мястото на Ливърпул напред в турнира.

Както вече споменахме, там е и Наполи, който победи Рейджърс с 3:0 и заема първото място след пет победи от пет мача.

Снимка: Getty images

Самоубийствено равенство видяхме в Мадрдид, където Атлетико и Байер Леверкузен завършиха наравно 2:2, а това означаваше край на надеждите и за двата тима в Шампионска лига.

От тази група напред продължават Брюж и Порто, след победата на португалците в Белгия с 4:0.