Локомотив София победи Арда (Кърджали) с 2:0 на стадион "Васил Левски" в среща от 19-ия кръг на Първа лига, който е последен за есенния полусезон.

Отборът на Иван Колев беше в лоша серия преди днешния ден, като нямаше победа в първенството от края на септември, когато победи Славия. В периода оттогава записа три равенства и шест поражения.

Арда допусна третата си поредна загуба като гост след тези срещу ЦСКА и Лудогорец. Победата оставя столичани на 12-ата позиция с 18 точки, а Арда е девети с 21.

Локо София бе господар през първото полувреме и не позволи да бъде отправен нито един удар към вратата му. Поведе в резузлтата още в 15-ата минута, когато след центриране на Владимир Семерджиев от корнер точен с глава бе Матеус Дуарте.

В 33-ата минута столичани направиха страхотна триходова комбинация, която завърши с попадение. Матеус изведе Александър Александров, който пък пусна успореден на вратата пас за Селсо Рапосо и бранителят реализира с удар от воле - 2:0.

Едва през втората част Арда взе инициативата, но не успя да създаде значими опасности пред Александър Любенов. Първият точен удар дойде в 73-ата минута и при него стражът Любенов хвана удар на Румен Руменов.

Финалният натиск от отбора на Славко Матич също не даде резултат заради липса на прецизност в последното подаване.