Пловдивският Локомотив записа трета поредна победа в първенството, с която уверено заема третото място в класирането.

"Смърфовете" спечелиха гостуването си на Витоша в Бистрица с 3:2, в двбуой от 11-ия кръг на Първа лига.

Момчетата на Бруно Акрапович имаха тотално превъзходство през целия мач и биха напълно заслужено.

Успехът обаче можеше, а и трябваше да е доста по-убедителен, но разликата бе само от гол.

Новото португалско попълнение Дини Алмейда продължи да впечатлява, вкарвайки трети гол в третия си мач по родните теренеи.

Той успя да открие резултата през първата част след центриране на Георг Илиев.

Така двата тима се оттеглиха на почивката само с гол преднина на Локомотив. Освен гола на Алмейда, имаше още доста положения пред "чернобелите", но те бяха пропуснати.

Началото на втората част също бе доста силно за Локомотив и логичното се случи.

След асистенцията си, 38-годишният Георги Илиев вкара и гол, при това доста красив.

В този момент сякаш всичко в мача свърши, но Атанас Кабов успя да върне един гол за Витоша с мощен удар от дистанция.

Юношата на Левски обаче се превърна в антигерой в 66-ата минута, когато сгреши глупаво и направи дузпа.

Димитър Илиев я вкара и отново върна двата гола преднина в полза на Локо - 3:1.

Крайният резултат бе оформен в последните секунди, когато Венци Бонев вкара за 2:3.

Така Локомотив остава трети с 23 точки, докато Витоша е последен с 3.