Подобно на ЦСКА, отборът на Лудогорец започна с домакинско поражение участието си в групите на Лига Европа. Родният шампион загуби с 1:2 от белгисйкия Роял Антверп в първи мач от група "J" на турнира.

Носителят на Купата на Белгия е добре известен у нас с обрата си над Левски през 1989-а, като днес отново обърна роден тим, за да стигне до успеха. Разбира се, че по по-малко драматичен начин, но гостите обърнаха с два гола за седем минути през втората част.

Лудогоерц трябва сериозно да съжалява за загубата, най-вече заради начина, по който допусна втория гол във вратата си.

Кошмарна грешка на халфа Алекс Сантана, който с безумно връщане назад подари топката на противниковия голаджия Рафаелов, който не сгреши.

Но и без този подарък, белгийският клуб бе по-опасният на "Хювефарма Арена" в Разград, а Лудогорец бе далеч от познатия атакуващ облик, който свикнахме да гледаме при предишните му евроучастия.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: АР/БТА

Мачът започна доста динамично и агресивно от страна на Лудогорец, но белгийците бързо изравниха играта.

Дори в средата на полувремето играчите на Роял Антверп имаха шеметни 6-7 минути, в които стигнаха до три чисти положения, които за щастие пропиляха.

От своя страна разградчани така и не достигнаха до чиста ситуация, но имаха своите претенции за дузпа в 30-ата минута, когато реферът подмина игра с ръка в наказателното поле на белгийците.

Ударът на Кирил Десподов бе блокиран от бранителя Ричи Де Лает, като след шпагата му, топката рикошира в разперената му лява ръка. Реферът имаше отлична видимост, но бе категоричен, че нарушение няма.

След нулевата първа част, двата тима изиграха страхотно второ полувреме, което започва по възможно най-добрия начин за родния шампион.

По-малко от две минути след началото му, испанският нападател Ихиньо получи топката на центъра, напред и с перфектно насочен удар от границата на наказателното поле успя да открие резултата.

Последваха минута на доминация за родния тим и няколко пропуснати шанса за втори гол от Каули Оливейра.

Така дойде 62-ата минута на мача, когато разградската отбрана показа добре познатите слабости при центриране. То дойде от корнер, а Питер Геркенс с лава прехвърли Пламен Илиев.

Двата отбора видимо намалиха оборотите след попаденията, като явно нямаха намерение да предприемат никакви рискове.

Такъв обаче направи Алекс Сантана, който от нищото подари гол на гостите от Белгия.

Бразилецът по безумен начин върна топката назад, подарявайки я на нападтеля Рафаелов, за когото не бе проблем да преодолее Пламен Илиев и да донесе пълния обрат за Роял Антверп.

Гостите дори можеха да решат всичко с трети гол, но спасяване на Пламен Илиев, а и гредата спасиха Лудогорец 10 минути преди края.

До края на самия мач тимът на Роял Антверп се отбраняваше по перфектен начин, а и трябва да кажем, че Лудогорец определено не правеше достатъчно, за да стигне поне до точка от мача.

Липсваха агресията, а и бързите пасове в атака, характерни за разградския тим в последните години. А без тези компоненти добре построеният Роял Антверп нямаше как да бъде затруднен.