Завръщането на ЦСКА в групите на Лига Европа не бе успешно, след като "армейците" отстъпиха на румънския шампион ЧФР Клуж с 0:2 пред 12 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски". Така бе затвърдена тенденцията, че рекордьорите по титли у нас не играят успешно срещу представители на северната ни съседка, като имат едва една победа срещу румънци в цели девет мача.

Следващата среща на българите в група "А" на турнира е следващия четвъртък, когато гостуват на Рома.

ЦСКА започна изключително нахъсано и още в третата минута Георги Йомов прати топката в очертанията на вратата, след като нахлу остро в наказателното поле и шутира по земя, но Балградеан изби. Българите продължиха устремено, а пресaта в противниковата половина даваше резултат. Али Соу открадна лошо върната към вратаря топка в седмата минута, но не успя да отправи достатъчно силен удар след това.

Снимка: БТА

Клуж направи опит за съвземане и погледна към българската врата, но няколкото изсипани към полето пред Густаво Бусато топки не дадоха някакъв резултат. След ударното начало за "червените" техните съперници постепенно надигнаха глава и от своя страна наложиха дълбока преса. Това смути защитата в червено, а първата опасност за гостите бе около 20-ата минута, когато топката кацна върху вратата след рикошет.

Соу стреля с глава в 24-ата минута, насочвайки топката добре, но недостатъчно силно. Последваха доста динамични минути, в които се играеше бърз футбол, но без каквито и да е голови възможности. Десет минути преди почивката топката се озова в мрежата на Бусато след мощен шут, но попадението бе отменено заради нарушение срещу Юрген Матей, който бе връхлетян в гръб.

Йомов и Синклеър размениха местата на фланговете си и подкрепяни от Тиаго от по-задна позиция изостриха играта на своите, за да върнат на ЦСКА контрола над случващото се, но през първото полувреме до гол така и не се стигна.

Снимка: БТА

Клуж поведе по-малко от десет минути след подновяването на играта. Чиприан Дяк центрира отляво, а Марио Рондон се откъсна от покриващия го Джером Синклеър, за да отбележи с глава - 0:1.

Голът видимо разстрои играта на българите, които така и не успяваха да организират каквото и да било опасно в предни позиции, след като се оказаха изоставащи в резултата. От другата страна пък румънците логично действаха далеч по-уверено и спокойно.

В 69-ата минута Амос Юга намери по брилянтен начин Соу, разсичайки защитата с пас. Гамбиецът се откъсна от отбраната, но не поведе достатъчно добре топката, за да се изправи сам срещу вратаря. Четири минути след това се стигна до нов удар по амбициите на ЦСКА - дузпа за Клуж. Габриел Дебелюх майсторски изработи наказателния удар, падайки мигновено, след като усети ръцете на Юга.

Снимка: БТА

Асистентът за първия гол Дяк не пропусна от 11 метра и така румънците удвоиха преднината си до 0:2.

В оставащия малко повече от четвърт час играчите на Стамен Белчев не успяха да застрашат по какъвто и да е начин вратата на гостите и срещата приключи при този резултат.