Шампионът на България Лудогорец не успя да победи Гройтер Фюрт в контрола, която се състоя в две полувремена от по 60 минути. За германците това бе втори приятелски двубой с български тим, след като преди няколко дни победиха ЦСКА с 4:1. Сега “орлите” стигнаха до 1:1 с изпадналия от Бундеслигата немски тим.

Бърнард Текпетей откри резултата още във втората минута на днешния мач, когато надбяга противников защитник и без особени проблеми прати топката в мрежата на Гройтер Фюрт за 1:0.

Две минути преди края на първите 60 минути Гройтер Фюрт изравни резултата след изстрел от близко разстояние на Гидеон Юнг.

Пиерос Сотириу вкара втори гол за бъларите в 108-ата минута, но той не бе зачетен заради нарушение по-рано в развитието на атаката. Десетина минути преди това съдията на срещата бе ударен и се наложи да бъде сменен от един от помощниците си.

В събота Лудогорец се изправя срещу унгарския шампион Ференцварош.