Лудогорец победи Несебър с 3:1 като гост в мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България.

Разградчани за пореден път през този сезон се оказаха изоставащи в резултата, въпреки че доминираха през всичките 90 минути. Направиха множество пропуски, но успяха да обърнат развоя.

Пауло Аутуори даде почивка на някои от основните си играчи, сред които Клаудиу Кешеру, Марселиньо, Козмин Моци, Светослав Дяков и други. Попаденията за победителите отбелязаха Жоао Пауло, Георги терзиев и Джоди Лукоки. За домакините точен бе Нуретин Пюскюлю.

В осмата минута удар на Димо Бакалов с глава от непосредствена близост бе спасен от стража на Несебър.

10 минути по-късно Жоао Пауло се озова очи в очи със стража, но неговият удар бе спасен с крак от Пацов. След това и Лукас Саша видя как опитът му е париран по прекрасен начин.

И в 25-а минута сензацията се случи. След изпълнение на ъглов удар Нуретин Пюскюлю се извиси и прати топката с глава неспасяемо във вратата на Броун.

В ответната атака нов удар на Пауло бе спасен, а в 28-а минута гол на Лукоки бе отменен заради спорна засада.

Пауло обаче вкара от третия си опит в 36-а минута. Той си поведе добре, за да се откъсне от защитата и реализира от малък ъгъл след разбъркване в наказателното поле. От Несебър имаха претенции за игра с ръка на бразилеца.

Втората част също започна с натиск на разградчани, но първата добра ситуация се откри след час игра. При корнер удар на Рафаел Форстър бе спасен от стража на домакините.

Победният гол дойде в 64-а минута и то след ново статично положение. Георги Терзиев отклони топката след центриране от корнер - 2:1.

Крайният резултат бе оформен от Джоди Лукоки, който получи много добра асистенция от резервата Доминик Янков.

В другия мач, който се игра по същото време, Черно море победи Арда Кърджали като гост с 1:0 след попадение на Мехди Фенуш.