"Лудогорец" спечели Суперкупата на България за трети път след 2012-а и 2014-а година, като сега победи с 1:0 "Славия" в Стара Загора.

Единственото попадение реализира голмайсторът на миналия сезон в Първа лига Клаудиу Кешерю в 31-ата минута.

"Лудогорец" взе инициативата от самото начало на мача, макар да не наложи кой знае колко висото темпо. В 3-ата минута защитник на разградчани препъна Милчо Ангелов, който се беше откъснал, но съдията Кабаков не отсъди нарушение. В 16-ата минута късметът бе за "Славия", след удара на Марселиньо, който разтърси напречната греда.

Последваха възможности пред Кешерю, а преди да изтече първият половин час Вандерсон и Мисиджан пропуснаха. В 31-ата минута обаче вратарят на "Славия" беше безпомощен след атака на Натанаел, удар на защитника, рикошет към Марселиньо. Бразилецът чукна към Кешерю, който от над 10 метра наказа Стериакис. Само след две минути Галин Иванов опари ръкавиците на Ренан от фаул.

В 47-ата минута "Славия" отново беше ощетена, след като Галин Иванов беше спънат в наказателното поле от Сисиньо и имаше претенции за дузпа. Георги Кабаков обаче беше в добра позиция за ситуацията и прецени, че няма нарушение.

След това разградчани отново взеха инициативата и обстрелваха вратата на Стериакис чрез Натанаел и Вандерсон, но стражът спаси. Особено чисто беше положението на Вандерсон в 63-ата минута. В 69-ата минута Галин Иванов получи нова добра възможност, след като Милчо Ангелов се пребори за една спорна топка, върна на Владислав Узунов, който я остави на Галин Иванов. Крилото на белите стреля, но Ренан отново отрази.

В последните десетина минути "Славия" опита да упражни натиск, пренесе играта в половината на шампионите. Славистите изпълниха няколко ъглови удара и фаулове, но предизвикаха единствено мелета пред несигурния Ренан. В 89-ата минута "Лудогорец" стигна до два последователни удара на Сисиньо и Швиерчок, които вратарят спаси.