Лудогорец оцеля инфарктно в домакинството си на Славия и се спаси в последния момент от загуба на точки.

Шампионите спечелиха с 2:1 мача от 20-ия шампионатен кръг и продължават гонитбата с ЦСКА на върха. Разликата между двата тима е само една точка в полза на "армейците".

Успехът дойде изключително трудно за Лудогорец, който имаше нужда от гол в продължението на мача, за да вземе победата.

Спас Делев изведе домакините напред в 18 минута, но в 75-ата Тони Тасев изравни от дузпа. И когато всички виждаха как "белите" ще си тръгнат с точка от Разград, Нонато вкара с глава в 93 минута и донесе радост за Лудогорец.

"Имаме нужда да вдигнем нивото, не съм доволен от показаното", коментира след мача треньорът на шампионите Анте Шимунджа.

Освен че остави тима в битката за титлата, победата донесе отлично настроение в тима преди важния реванш с Андерлехт от Лига на конференциите. Двубоят е в четвъртък в Брюксел, а Лудогорец има аванс от 1:0 след първата среща.