Двама българи и 20 чужденци излязоха от тунела на стадиона в Стара Загора преди двубоя между Берое и Лудогорец, който шампионите безпроблемно спечелиха с 2:0.

За латино селекцията на Берое това бе 18-годишният бранител Викторио Вълков, докато българинът в редиците на Лудогоерц бе единствено Тодор Неделев.

Разбира се, това бе напълно очаквано преди огромния брой чужденци и в двете селекции, а другото напълно очаквано нещо бе и самият развой на мача.

Сякаш с доста резерв и спестени усилия, Лудогорец успя с лекота да си вземе мача, без да има кой знае какви притеснения около крайния резултат.

Най-активни за Лудогорец бяха началните минути, в които гостите търсеха ранно попадение, а след няколко пропуска голът дойде в 24-ата минута.

Вкара го испанският ляв краен бранител Сон, който се оказа на отлична позиция в малкото наказателно поле и вкара дебютното си попадение с екипа на разградчани.

След гола играчите на Лудогорец започнаха доста по-спокойно да разиграват и без особено да бързат, изпратиха полувремето именно при този резултат.

А Берое стигна до най-доброто си положение в самото начало на второто полувреме, когато Вини Трибуле стреля мощно, топката се спря в тялото на играч на Лудогорец, а последвалата контраатака доведе и до може би решителният в мача момент.

Червен картон по абсолютно нелеп начин си изкара вратарят на Берое - Родриго Ачинели, който излязъл с няколко метра пред наказателното си поле, напълно умишлено спря топката с ръка и изходът от ситуацията бе ясен за всички - изгонване.

С човек повече на терена задачата на Лудогорец стана още по-лесна, а всичко бе решено с мощен шут на Руан Крус в 63-ата минута, с който резултатът стана 2:0.

В оставащите 30 минути Лудогорец буквално на ходом доигра мача и взе рутинните си три точки по пътя към 13-ата титла.

Разградчани имат актив от 48 точки, колкото има и Черно море, но шампионите са с мач по-малко. Третият ЦСКА вече изостава с три пункта от върха, а Левски е четвърти с 41 точки.