Арсенал нанесе най-голямата домакинска загуба на лондонския съперник Уест Хям в историята на Висшата лига.

"Артилеристите" унижиха своя опонент с 6:0 в 24-ия кръг и по този начин продължават да удържат темпото на Ливърпул и Манчестър Сити на върха в класирането.

Загубата беше особено болезнена за "чуковете", защото страхотен мач изигра любимецът на техните фенове и бивш капитан на клуба Деклан Райс. Той вкара страхотно попадение и направи две асистенции. Два гола вкара Букайо сака, а по един добавиха Уилям Салиба и Габриел Магаляеш и Леандро Тросард.

Четвъртата поредна победа в първенството носи на Арсенал 52 точки, колкото има и Манчестър Сити на второто място, но с мач по-малко. Водач продължава да е Ливърпул с 54 точки.

Голеадата на "артилеристите" започна в 32-ата минута благодарение на статично положение. Уилям Салиба се разписа след изпълнение на ъглов удар, като центрирането дойде от крака на Деклан Райс.

В 41-ата минута резултатът стана 2:0. Гостите получиха дузпа, след като вратарят Алфонс Арелоа препъна Букайо Сако. В последвалия дуел от бялата точка отново успехът бе за английския национал.

И третият гол на Арсенал бе от статично положение в 44-ата минута. Тогава Деклан Райс центрира от фаул и се отчете с втора асистенция, като точен с глава бе и другият централен защитник Габриел Магаляеш.

Секунди по-късно, в продължението на първата част, "артилеристите" вкараха и четвърти. Това беше най-красивото попадение, като Леандро Тросард финтира защитник и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Лукаш Фабиански. Този път асистенцията бе на сметката на капитана Мартин Йодегор.

Петият гол дойде в 63-ата минута, като Сака се разписа за втори път, а защитата на "чуковете" продължи да изглежда потресаващо.

Ситуацията за домакинските фенове стана още по-кошмарна в 65-ата минута. Техният любимец Деклан Райс вкара фантастичен гол след пас на Бен Уайт и очаквано не се зарадва след дългия си престой в бившия си клуб - 6:0.