Манчестър Юнайтед постигна много важна победа с 2:1 при гостуването си на Астън Вила в Бирмингам в 24-ия кръг на Висшата лига.

Дубоят беше директна битка между два отбора, намиращи се пряко в битката за местата в топ 4. Бирмингамци са пети с 46 точки, а "червените дяволи" шети вече с 41.

Събитията на "Вила Парк" бяха много интересни и изпълнени с голови положения и пред двете врати, като бяха отправени общо 40 удара, повечето от които пред вратата на Юнайтед.

Гостите поведоха с гол на Рамсус Хойлунд през първото полувреме преди в средата на второто Вила да изравни чрез Дъглас Луис, но в 86-ата минута жокерът Скот Мактомини, който влезе като резерва, отново се оказа решаващ с победен гол.

Това е седмо попадение за шотландеца през сезона и той продължава да е реализатор №1 за Юнайтед във Висшата лига.

Мачът започна динамично от самото начало, като хората на Ерик Тен Хаг поведоха в 17-ата минута с гол на Хойлунд в пети пореден мач от Висшата лига. Той се разписа след изпълнение на корнер, при което Хари Магуайър му даде асистенция с глава. Датчанинът е вторият най-млад играч с голове в пет поредни мача във Висшата лига, като рекордът се държи от Никола Анелка.

Последваха пропуски и за двата отбора, като домакините имаха за какво да съжаляват. Андре Онана направи две хубави спасявания след удари на Джон Макгин и Оли Уоткинс.

През втората част добрата игра на Вила продължи и последваха още няколко пропуски. Все пак в 67-ата минута логичното се случи. Онана направи едно спасяване след корнер, но топката стигна до Дългас Луис и той се разписа за 1:1.

Юнайтед обаче намери своя момент в 86-ата минута, когато след центриране на Диого Дало Скот Мактомини вкара мощно топката с глава и донесе победата на своите.