Манчестър Юнайтед трудно можеше да се надява на по-убедителен старт на сезона във Висшата лига. Пред пълните трибуни на "Олд Трафорд" червените дяволи разбиха историческия си съперник Лийдс с 5:1, за да зарадват своите фенове.

Така Юнайтед повтори звучния си триумф над Лийдс от миналия сезон, когато на същия стадион го победи с 6:2. Сега основни виновници за победата бяха Бруно Фернандеш, който вкара хеттрик и Пол Погба, който впечатли с цели четири асистенции. Точни бяха още Мейсън Грийнууд и Фред, а за гостите Люк Ейлинг вкара красив гол.

Непосредствено преди двубоя централният защитник Рафаел Варан бе представен като ново попълнение на домакините, а Джейдън Санчо игра в последните 15 минути и направи своя официален дебют.

Манчестър Юнайтед имаше шанс да открие в 11-ата минута, когато защитата на Лийдс направи голяма грешка, но топка, която се отклони от Мейсън Грийнууд бе спасена в последния момент от вратаря Илан Мелие.

В следващата атака "червените дяволи" направиха огромен пропуск. Грийнууд свърши страхотна работа и изведе Пол Погба на чиста позиция, но френският национал се провали сам срещу вратаря.

Лийдс отговори с бързи атаки и Де Хея трябваше да се намеси на два пъти. Вторият случай бе при много опасен удар на Матеуш Клих.

Точно след 30 минути футбол домакинските фенове бяха зарадвани. Страхотна комбинация между Скот Мактомини, Пол Погба и Бруно Фернандеш завърши с точен удар на португалеца. Асистенцията на французина бе много впечатляваща.

В самото начало на втората част Лийдс избухна с красиво попадение на свой ред. Люк Ейлинг вкара със страхотен шут от дистанция, с който не остави никакъв шанс на Давид Де Хея - 1:1.

"Червените дяволи" обаче отговориха мигновено в 52-ата минута. Пол Погба пусна втората си асистенция в мача, извеждайки Грийнууд. Той изпревари Паскал Струйг и от малък ъгъл прати топката в левия ъгъл на Мелие - 2:1.

Две минуъи по-късно резултатът вече бе 3:1. Погба направи третата си асистенция, а втор на попадението бе отново Бруно Фернандеш. Технологията на гол линията помогна на съдията, тъй като Ейлинг изби топката точно, след като тя влезе с цялата си обиколка.

В 60-ата минута Фернандеш оформи своя хеттрик. Той се възползва от извеждащ пас на Виктор Линдельов и със силен изстрел вкара за 4:1. Останаха съмнения за засада, но ВАР потвърди попадението.

В 68-ата минута резултатът вече стана 5:1. Пол Погба получи на фланга и даде четвъртата си асистенция с остро подаване към Фред, който с едно докосване реализира.

След това събитията на терена се успокоиха, но в 86-ата минута Рафиня направи огромен пропуск сам срещу Де Хея и пропусна да вкара второ попадение за гостите.