Капитанът на Локомотив (София) Красимир Милошев донесе победата на столичния тим срещу Ботев (Враца) с 1:0. Срещата между двата тима в "Надежда" откри поредния кръг от родното първенство, a трите точки изкачиха "железничарите" до шестата позиция във временното класиране.

Милошев вкара победното попадение четвърт час преди края, когато с майсторско изпълнение от пряк свободен удар прати топката в мрежата на Красимир Костов.

По-рано през мача домакините имаха своите възможности, като най-чистата ситуация бе пет минути преди края на първата част. Тогава Антонио Вутов стреля от десетина метра, но право в ръцете на вратаря на врачани.

Като цяло Локо бе по-активният тим, но Ботев също създаеде няколко опасности. Най-добрата ситуация за врачани бе на Брайън Перея, който стреля с глава след час игра, но недостатъчно силно.

Гостите остават единадесети в класирането с 11 точки, докато Локо е с 24.