Ефектът "Лео Меси" минава през Северна Америка като ураган, след като стартът на кариерата на аржентинския гений зад Океана е далеч по-добър, отколкото и най-добрият сценарист можеше да го подреди.

Десетката вкара нови два гола за Интер Маями, който елиминира Далас като гост в Купа на лигите с дузпи, след като редовното време завърши със зрелищното 4:4.

Равносметката е 7 попадения в първите 4 срещи на Лео в розовото на Интер, който не спира да бие, откакто най-магнетичния играч на нашето време е в тима. А преди неговото идване съставът от Маями не знаеше що е победа от месец май.

Меси откри още в 6-ата минута на гостуването в Тексас след асистенция на Жорди Алба. Това бе типична комбинация от времената им заедно в Барса, като левият бранител проби и пусна остро топката извън купа играчи към дъгата на наказателното поле. И там порязаващата левачка на номер 10 я прати в долния ъгъл. Положението бе спорно заради играч на Интер в засада, който бе пред вратаря, но голът не бе отменен.

Далас обаче овладя инициативата и вкара три гола до 63-ата минута за 3:1. Факундо Киньон изравни, Бърнард Камунго даде аванс на домакините, а попадението на Алан Веласко го направи солиден. Но Бен Кремачи намали в 65-ата след нова асистенция на Алба.

В 68-ата Робърт Тейлър си вкара автогол и Далас поведе с 4:2, докосвайки победата. Но се намеси Меси, както го е правил толкова пъти в кариерата си.

В 80-ата минута Лео завъртя пряк свободен в опасна зона пред вратаря и Марко Фарфан заби топката в собствената си врата за 4:3. Пет минути преди края номер 10 фамозно изравни от нов пряк свободен, пратен под гредата. 4:4!

При дузпите аржевтинският капитан вкара първата за Интер, Бускетс също бе точен, а гостите записаха пет от пет. Пакстън Помикъл изпусна за Далас и това бе достатъчно - победа за Интер, място на четвъртфиналите.

Там съперник ще е Шарлът или Хюстън, а срещата ще е на стадиона в Маями.