Германският шампион Байерн (Мюнхен) се развихри срещу новака в Бундеслигата Бохум и го разби със 7:0, за да постигне седмата си поредна победа във всички турнири. Така баварците завършват по перфектен начин седмицата, която започнаха с триумф с 3:0 като гост на Барселона на "Камп Ноу" в Шампионската лига.

Както тогава, така и днес, футболистите на Юлиан Нагелсман не оставиха абсолютно никакво съмнение в превъзходството си, като преспокойно резултатът можеше да бъде и двуцифрен.

Лерой Сане откри от пряк свободен удар в 17-ата минута, а десет по-късно Йошуа Кимих удвои след пас на Сане за 2:0, като след още пет преднината вече бе 3:0 - Серж Гнабри вкара третото попадение в мача.

Две минути преди края на първото полувреме автогол на Ламбопулос направи резултата 4:0.

Роберт Левандовски не пропусна да се разпише - направи го за 5:0 в 61-ата минута, като така се превърна в първият футболист в историята на Бундеслигата, който успява да вкара в 13 поредни домакински мача в надпреварата. Досега той делеше рекорда от 12 поредни двубоя с легендарните Герд Мюлер и Юп Хайнкес.

Кимих (65') и Чупо-Мотинг (79') оформиха финалното 7:0, с което Байерн поне временно се изкачи на върха в таблицата. Шампионът има 13 точки от пет мача и голова разлика 20:4.