Монако запази мястото си в елита на Франция, въпреки поражението като гост срещу местния съперник Ница с 0:2 в двубой от от 38-ия кръг в Лига 1.

Само две години след участието си на полуфиналите в Шампионската лига отборът от Княжеството допусна 18-то поражение в общо 38 шампионатни двубоя.

Шампионът на Франция от 2017 година завърши само на две точки пред Дижон, който ще участва в плейоф за запазване на мястото си в първа дивизия.

Беноа Бадиашил в 36-ата минута си вкара автогол и даде аванс в полза на Ница, а Микаел льо Биан беше точен от дузпа в 67-ата минута за крайното 2:0.

Монако има актив от 36 точки на 17-та позиция, докато Ница финишира на седмо място.

Дижон спечели с 2:1 у дома срещу Тулуза и има актив от 34 точки на 18-та позиция в подреждането, а Каен загуби с 0:1 домакинството си на Бордо и изпада от елита на Франция с 33 точки на 19-то място.

Попадение на Юнус Санкаре в 19-ата минута даде успеха в полза на "жирондинците".

Шампионът Пари Сен Жермен допусна петото си поражение в Лига 1 през кампанията. Столичани паднаха с 1:3 при гостуването си срещу Реймс. Голмайсторът на първенството с 33 попадения Килиан Мбапе беше точен за ПСЖ в 59-ата минута, но преди това домакините бяха реализирали два гола чрез Рахман Баба и Матийо Кафаро.

Пабло Чабария оформи крайното 3:1 в последните секунди на срещата. Парижани спечелиха шеста титла в последните седем сезона, но не успяха да защитят купата на Франция и купата на Лигата.

Пари Сен Жермен допусна пет загуби в Лига 1 за първи път от сезон 2012-2013 и за трета поредна година отпадна на осминафиналите в Шампионската лига.

Реймс завършва първенството на осмото място в крайното класиране.