Дания и Тунис направиха първото равенство без голове на Мондиал 2022. Двата тима завършиха 0:0 в първия мач от програмата на група "D", като съдиите отмениха по едно попадение и за двата отбора, които изиграха динамичен и интересен мач на стадион "Еджукейшън Сити". Това бе и първи мач между тези съперници на световно първенство, а по-късно днес предстои и мач №2 от тази група, противопоставящ шампионите от Франция на Австралия.

Няколко хиляди тунизийски фенове по трибуните накараха африканската страна да се чувства като домакин

От самото начало нито един от двата тима не успяваше да вземе надмощие спрямо другия, като съперниците редуваха силните си периоди. В 11-ата минута на мача тунизийците сътвориха първата по-добра възможност - Драгер шутира от дистанция, имаше рикошет в защитник в червено, а Шмайхел остана на място, като за негово щастие топката мина покрай вратата.

След това дойдоха и първите минути с по-сериозен датски натиск. Европейците атакуваха предимно по крилата, където създаваха проблеми на тунизийците, но при центриранията им така и не се стигаше до нещо съществено в наказателното поле. ГАЛЕРИЯ ОТ ДАНИЯ - ТУНИС >>>

В 23-ата минута Исам Джебали изскочи зад датската защита и преодоля Шмайхел без проблеми, но нямаше време да се зарадва - попадението му правилно бе отменено заради засада.

След малко повече от половин час футбол северноафриканският тим претендираше за дузпа, каквато не бе отсъдена, а Пиер-Емил Хойберг изпробва бдителността на вратаря Аймен Дахмен с диагонален изстрел от дистанция. До почивката и Дания искаше дузпа, но и в този случай такава нямаше. В последните минути на първата част Джебали пак излезе сам срещу Шмайхел, този път от редовна позиция, но отлична вратарска намеса спаси сигурен гол.

В началото на второто полувреме за трети път в мача играч на Тунис изскочи сам срещу датския вратар. Това бе Айса Лайдуни, който обаче се засуети и бе застигнат от датски бранител в 51-ата минута.

Четири по-късно резервата Микел Дамсгор, който замени контузения Томас Дилейни, отбеляза гол, но и той не бе редовен. Дамсгор бе на поне метър зад защитата и попадението му правилно бе отменено.

Датчаните бяха по-настоятелният тим в минутите до края. В 69-ата минута Ериксен, който бе с капитанската лента след смяната на Кяер, шутира силно от границата на наказателното поле, но Дахмен спаси. Секунди след това резервата Андреас Корнелиус пропиля най-чистия шанс в мача - таранът нацели гредата от около метър.

В добавеното време, което този път бе само пет минути, Дахмен отново имаше ключова намеса, а в крайна сметка всичко приключи при 0:0. В добавеното време ВАР разгледа потенциална дузпа за Дания, каквато обаче не бе отсъдена.