Германия е аут от Мондиал 2022 още в груповата фаза! До тази сензационна развръзка се стигна след историческа вечер, която дълго ще се помни от футболните фенове.

Бундестимът спечели с 4:2 срещу Коста Рика, но това не бе достатъчно. Защото играчите на Ханзи Флик останаха на третото място в групата заради по-лоша голова разлика с втория Испания, който по същото време падна от Япония с 1:2. Така на втори пореден Мондиал германците са аут още в груповата фаза.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК>>>

А мачът на Германия с Коста Рика бе исторически, защото бе първият в историята на световните първенства, ръководен от жена - Стефани Фрапар, като срещата се игра пред 67 000 фенове. И предложи истинско зрелище - обрати, греди, отменени голове и една огромна изненада.

Getty Images

Още в първите минути германският тим натика съперника си в наказателното поле, като на два пъти се наложи на Кейлор Навас да спасява Коста Рика. А в осмата минута Томас Мюлер пробва с ефектен плонж да вкара с глава, но топката мина покрай гредата.

И натискът логично доведе до гол. Серж Гнабри получи чудесно центриране и след удар с глава направи безпомощен Навас - 1:0 за Германия. А след попадението играчите на Бундестима не губеха време в празненства, а веднага побързаха да занесат топката на центъра, за да се поднови максимално скоростно играта.

И радостта бе двойна, защото точно по същото време Испания вкара на Япония, удряйки рамо на германците.

В първите 20 минути превъзходството на германците бе смазващо, като съперникът им владееше топката в едва 16 процента от времето.

А костариканците погледнаха към противниковата врата чак в 29 минута, но Джоел Кемпбъл се размина с топката от опасна позиция в наказателното поле.

И след това се заредиха куп ситуации пред вратата на Коста Рика, но удари на Гнабри, Мусиала и Горецка не намериха целта си.

И докато Бундестимът натискаше, костариканците направиха светкавична контраатака. Кейшър Фулър бе изведен сам срещу Мануел Нойер, но мощният му шут бе отразен от вратаря на Германия.

А само след минута добавено време Стефани Фрапар свири края на първото полувреме.

Втората част започна идентично с първата - с натиск на Германия. Но в дебютните минути дойде кошмарна вест от другия мач между Испания и Япония, където азиатците изравниха и така изместиха Бундестима от заветното второ място. Нещо повече - Япония вкара и втори гол, което категорично означаваше изхвърляне на Германия от Мондиала.

А шокът за Германия стана пълен в 58 минута. Нападателят на Коста Рика Елцин Техеда успя при контраатака да вкара с добавка във вратата на Нойер за 1:1. Футболист, кръстен на бившия руския президент. И играч, за когото това бе едва първи гол за националния отбор в над 70 мача.

И само след секунди гръмотевичният мач предложи ново зрелище, като топката цели 3 пъти удари гредата на костариканската врата!

При този развой Коста Рика имаше нужда само от един гол, за да измести Испания от второто място и заедно с Япония да продължи напред.

И това стана факт! Коста Рика стигна до втори гол! В 60 минута Варгас вкара при разбъркване - 2:1 за костариканците и така те се класираха напред.

Радостта обаче трая само минута, защото в ответната атака Кай Хаверц бе безкомпромисен и отбеляза за 2:2. Какъв мач само!

След това попадение и двата отбора се хвърлиха в атаки, защото при този резултат напред се класираха Испания и Япония.

И логичното се случи в 85 минута, когато отново Хаверц вкара за Германия - 3:2. Резултат, при който обаче отново двата тима бяха аут от надпреварата. А за да се промени това, трябваха още 6 гола.

В 88 минута Фулкруг вкара за 4:2 за Германия. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но след консултация с VAR бе зачетено. Единственият шанс за Бундестима за класиране обаче минаваше през изравнителен гол за Испания срещу Япония.

Такъв обаче не падна и така Германия е аут от световното!