Славия и Черно море завършиха наравно 1:1 в София в среща от първия кръг на българския футболен шампионат.

"Моряците" успяха да измъкнат точката късно в добавеното време, след като изглеждаше, че "белите" ще продължат добрата си серия от миналия сезон, в който завършиха трети.

Славия успя да открие резултата още в седмата минута. Георги Йомов центрира от ъглов удар и над всички бе Емил Виячки, който с глава реализира за 1:0.

В 16-ата минута Черно море бе близо да отговори подобаващо, но удар на Исмаил Иса по земя беше спасен от Стергиакис.

В 44-та минута Йомов получи възможност да добави и попадение към асистенцията си, след като преодоля защитник на "моряците", но неговият удар бе неточен.

Славия започна по-добре и второто полувреме, и отново стигна до положение за защитник. Емил Виячки стреля с глава към вратата на гостите, но Иван Дюлгеров отби удара.

Следващото положение също бе за Славия и отново бе спасено от вратаря на "моряците". Георги Йомов изпрати много точен и техничен удар от разстояние, а Дюлгеров плонжира и изби топката в гредата, с което елиминира опасността за Черно море.

Варненците опитаха да натиснат в края и сполучиха. В петата минута на добавеното време Виктор Попов центрира и в наказателното поле на Славия стана разбъркване, а Стериакис сгреши с излизане и оголи вратата си. Топката попадна в краката на дебютанта Стефан Велев, който бе точен за 1:1.

Черно море обаче продължава да няма победа на стадион "Славия" в поредни мачове. Тези срещи вече са седем поредни, а последният успех дойде през 2015-а.