Шампионът на Италия Интер спечели гостуването си на Каляри с 3:1 и така отново е на две точки от градския си съперник и лидер в класирането - Милан. “Нерадзурите” имат 81 точки кръг преди края и поне на теория надеждата им за защита на титлата е жива, но тя минава през победа за тях в последния кръг и липса на такава за “росонерите”.

Интер приема Сампдория у дома, докато Милан гостува на Сасуоло.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДНЕШНИЯ МАЧ ТУК >>

Mилан Шкринияр вкара още в седмата минута, но ВАР показа, че е имало игра с ръка при попадението му и то не бе зачетено. Комбинация между Иван Перишич и Матео Дармиан след 25 минути игра откри резултата, а след почивката Лаутаро Мартинес бе точен на два пъти.

Аржентинецът направи 2:0 малко след подновяването на играта, но Каляри помечта з амалко, следк ато Хараламбос Ликоянис намали до 2:1. Шест минути преди края Лаутаро прехвърли вратаря за финалното 3:1.

Аржентинското острие става шестият играч на Интер, който вкарва 20 гола в един сезон в елита преди да е навършил 25 години. Останалите са Джузепе Меаца, Сандро Мацола, Антонио Анджелило, Роналдо и Мауро Икарди.

Каляри пък остава в зоната на изпадащите, но в последния кръг ще може да се спаси при победа и загуба на Салернитана.