ЦСКА показа слаб футбол и завърши 0:0 срещу Македония Гьорче Петров в първия си мач от Лига на конференциите. Двубоят на стадиона в Скопие се проведе при изключителна жега - температурата в столицата при началото на срещата бе 39 градуса.

Въпреки че "червените" бяха побутнати сериозно от нидерландския рефер Брам ван Дрийсхе, не успяха да спечелят и да вземат преднина преди реванша в София след седмица.

ВИЖТЕ ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ>>>

Преди мача около стадиона имаше сериозно полицейско присъствие заради политическото напрежение между двете държави, но на трибуните всичко бе спокойно и единствената задача пред около 1000-та зрители беше как да потърсят сянка.

Дебют за "армейците" на върха на атаката направи новото попълнение Дюкенс Назон.

В първите минути двата отбора демонстрираха предпазлива игра и на практика голови положения пред двете страни липсваха. След 25 минути играта бе спряна, за да може футболистите да се хидратират. Първото що-годе опасно положение дойде в 39-ата минута, когато Назон пробва удар към вратата на Македония, но много неточно.

Най-интересното от цялото първо полувреме дойде в края, когато футболистът на домакините Матеус бе изгонен с червен картон. Повторенията обаче показаха, че санкцията е пресилена и така ЦСКА получи сериозно рамо от рефера Брам ван Дрийсхе.

Булфото

След почивката, вече с числено преимущество, "армейците" натиснаха съперника и стигнаха до първи удар в очертанията на вратата - Туфегджич стреля отблизо, но вратарят на македонците спаси. Преди това пък домакините вкараха топката във вратата на българския тим,но попадението бе отменено от съдията заради нарушение в атака.

В 59-ата минута Назон, който в дебюта си за ЦСКА не се отличи с абсолютно нищо, бе заменен от Калоян Кръстев на върха на атаката. Също разочаровалият за пореден път Джеферсон отстъпи мястото си на Амос Юга.

В 68-ата минута домакините също успяха да стигнат до опасна ситуация, но ударът на Ермеди Адем мина на сантиметри от гредата.

Булфото

Лоша новина за треньора на ЦСКА Саша Илич дойде 5 минути преди края, когато капитанът Иван Турицов се контузи и напусна игра, но тъй като спецът бе направил всички позволени смени, "червените" също останаха с човек по-малко на терена.

В 88-ата минута Калоян Кръстев направи сериозен пропуск, след като отблизо стреля с глава, но прехвърли вратата на Македония ГП. Нещо повече - домакините имаха шанс да вкарат, но след удар от фаул пратиха топката в аут.

До края ЦСКА продължи с импотентното си представяне в атака и логично завърши при 0:0 в първия си европейски мач за този сезон, като за пореден път разочарова феновете си.