Ливърпул продължава да тича в съседния коридор, гърди до гърди с Манчестър Сити, в преследване на титлата във Висшата лига. "Червените" победиха с 2:1 Тотнъм у дома и се върнаха на върха и имат аванс от 2 т., но и с игран мач повече от конкурентите.

А как се върнаха на върха... Драма! Трилър! Английски футбол!

Мачът бе изключителен като темпо и интрига, а надиграването на отборите бе страхотно зрелище.

Ливърпул излетя като ракета в първите 30 минути, Роберто Фирмино откри с глава, а по чудо Садио Мане не удвои с фалцов удар, намигнал на гредата от външната страна.

Тотнъм стабилизира кораба в края на полувремето и овладя инициативата. В центъра топката се задържа в краката на гостите, без обаче да стигнат до положение за изравняване.

Такива започнаха да се случват, макар и не стопроцентови, в началото на втората част. Наказаният мениджър на Тотнъм Маурисио Почетино даваше указания по мобилен телефон от трибуните, промени схемата, раздвижи играта и голът дойде.

В 70-ата минута Лукас Моура вкара отблизо, а стадионът замлъкна. Ливърпул няма право на грешка в това надбягване с машината на Пеп Гуардиола.

Домакините тръгнаха смело в атака, бяха близо до гол чрез Върджил ван Дайк след корнер, но контраатаките на Тотнъм два пъти бяха задължителни за завършване с попадение. Особено чисто положение изпусна Муса Сисоко, когато стреля над вратата от чиста позиция.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В 90-ата минута Мохамед Салах, направил пореден блед мач, стреля с глава по диагонала, вратарят Уго Лорис изби несръчно в съотборника си Тоби Алдервайрелд (който пък бе блестящ в отбраната на гостите), и топката се търкулна във вратата - 2:1.

Късметът на Ливърпул този сезон работи безотказно - по подобен начин, даже още по-куриозно, бе спечелено дербито с Евертън по-рано през сезона, в добавеното време.

Лидерът има още 6 мача, Сити има да изиграе седем. В сряда преследвачът и действащ шампион приема опашкаря Кардиф и с победа ще се върне на първо място.