Ливърпул продължи с убедителните победи, като разгроми с 4:0 Саутхемптън в мач от 13-ия кръг на английската Висша лига.

По този начин мърсисайдци се приближиха само на точка от лидера Челси, който обаче все още не е изиграл двубоя си от този кръг.

С мач по-малко от Ливърпул е и третият в класирането Манчестър Сити, който утре също може да си върне втората позиция.

Ливърпул изигра поредния си много силен мач в шампионата, като повтори резгромния резултат, с който успя да сломи и Арсенал преди седмица.

В последните си шест двубоя във Висшата лига мърсисайдци записаха четири успеха, като два от тях дойдоха с резултат 4:0, а другите два с 5:0.

За пореден път се убедихме, че когато момчетата на Юрген Клоп имат ден в атака и играят с настроение, са доста трудни за удържане.

Шоуто на "Анфийлд" започна още преди да са изминали и две минути игра, когато Диого Жота получи страхотен пас от Робъртсън и без проблем от около метър разстояние успя да открие.

Натискът на домакините продължи, а в края на първата част в рамките на пет минути те съвсем решиха всичко в сблъсъка.

Първо Жота вкара вторият си гол в мача, отново доста лесно, като само трябвше да довкара топката от около метър в празната врата. След него с хубав удар Тиаго Алкантара на прави резултата 3:0.

В началото на втората част централният бранител Върджил ван Дайк вкара за 4:0 срещу бившия си тим, като отказа да израси радост в знак на уважение.

След този гол съвсем логично Ливърпул намали темпото, а резултатът 4:0 се запази до самия край.

По-рано днес отборът на Арсенал се реваншира за унизителното поражение на "Анфийлд" преди седмица, като успя да бие последния в класирането Арсенал с 2:0.

Така след историческия най-слаб старт на сезона, който отборът имаше, към момента "артилеристите" са на пето място в класирането с равни точки с четвъртия Уест Хем.

Ужасът за Нюкасъл пък продължава, въпреки сделката и саудитските милиони, които се очаква да потекат към клуба.

"Свраките" са на дъното на класирането, като все още нямат победа в шампионата, а по всичко личи, че първо ще трябва да се спасяват, преди да мислят за звездни селекции и европейски мечти.