Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА с 2:0 в дербито от последния кръг на редовния сезон в Първа лига.

По този начин пловдивчани затвърдиха кризата в отбора на ЦСКА, който за последния месец вкара само един гол и постигна само една победа. А освен резултатите, още по-притеснителна за феновете е играта, която техният тим показва.

Единственият гол за този месец дойде при минималния успех преди седмица срещу Берое, дошъл с попадение от половин положение за 90 минути. Иначе ЦСКА направи две нулеви ремита, а също така на два пъти падна с 0:2 в Пловдив от местните Ботев и Локомотив.

Всичко това идва преди може най-важните десетина дни за клуба от началото на годината. За ЦСКА следват два полуфинала за Купата срещу Славия, с Вечно дерби срещу Левски между тях.

А днес ситуацията не бе по-обнадеждаваща в редиците на Локомотив, защото пловдивчани инкасираха 9 гола за последните си два мача, треньорът Александър Тунчев подаде оставка, но въпреки това домакините играха с много повече желание и агресия, като напълно залсужиха своя успех.

С него те продължават да са истински кошмар за ЦСКА в последните две години.

Всичко започна с онзи финал за Купата, който Локомотив спечели с дузпи, за да последва доминация в шампионата. В последните пет мача между тези два тима на ниво Първа лига, Локомотив има четири победи, а един мач завърши наравно.

Изключение прави срещата им за Купата на 1 март, когато ЦСКА спечели с 2:0 и именно този мач прати тима на полуфинал в турнира, което на този етап изглежда като единствената искрица надежда.

Но ЦСКА кардинално трябва да промени играта си, защото днес положителни бяха само началните минути до първия гол, в които гостите наистина бяха по-добрият тим на терена.

Всичко се промени в 16-ата минута, когато Умарбаев центрира от фаул, а оставеният абсолютно сам Райън Бидунга се разписа с глава.

Снимка: Startphoto.bg

И въпреки гола, гардът на ЦСКА необяснимо падна. В играта на тима липсваше агресията, която отговаря на историята, традиции, а и амбициите на столичния гранд.

Олицетворение на всичко, случващо се в клуба бе вторият гол в мача, който падна в 52-ата минута.

Тогава Бирсент Карагарен буквално направи за смях няколко бранителят в "червено", които просто бяха наблюдатели на нахлуването в наказателното поле.

А Карагерен пробва удар от малък удар, който се превърн в много красив гол. Не трябва да се подминава и лошата намеса на вратаря Бусато, който не покри ъгъла си.

И до края мачът се доиграваше, а след 3:1 на "Българска армия" през есента, сега Локомотив спечели и с 2:0 срещу ЦСКА.

За пловдивчани остава борбата за седмта позиция, която по всичко личи ще е с Берое, докато за ЦСКА важните мачове ще бъдат тези за Купата. Трудно е да повярваме, че "червените" могат да се върнат в битката за титлата от тази позиция с 9 точки пасив и мач повече от Лудогорец.