Мултимилионният ПСЖ продължава с ужасяващия край на сезона си.

Парижани, които мачкаха всичко по пътя си във Франция, загубиха с 2:3 от Монпелие, като имат само една победа в последните си 6 двубоя.

Загубата не е фатална, защото ПСЖ вече си е осигурил титлата във Франция, но ужасяващата серия повдигна доста въпросителни около отдадеността на скъпоплатените към клуба и треньора Томас Тухел.

На всичкото отгоре, поражението дойде само няколко дни, след шокиращо загубения финал за Купата на Франция от Рен.

Днешният мач започна страхотно, като още 12-ата минута Амброуз Ойонго от състава на домакините си отбеляза автогол, засичайки топката в собствената си врата.

ПСЖ обаче побърза да върне жеста, направи го Преснел Кимпембе, който също се отчете с автогол.

Индивидуалната класа на Анхел Ди Мария помогна на парижани да излязат отново напред в резултата. Аржентинецът майсторски се завъртя покрай вратаря и вкара в празната врата.

В последните 30 минути от мача играчите на ПСЖ играеха предимно на ходом и допускаха грешка след грешка.

От това по отличен начин се възползваха мотивираните домакините, които в рамките на 5 минути стигнаха до успеха с два гола.

Герои бяха Анди Делор и Сюлейман Камара, а дефанзивните действия на част от парижката отбраната бяха наистина безумни в тези ситуации.

Това разгневи вратаря Джанлуиджи Буфон, който побесня от безобразните последни минути.

За ПСЖ предстоят 4 протоколни мача до края на сезона, а след това предстоят доста въпросителни около трансферите и треньорския пост.