Реал Мадрид се отърси от травмиращите дни на обиди и вълна от недоволство срещу президента му Флорентино Перес около проекта за Суперлигата с важна победа на терена.

Два гола на Карим Бензема и един на Алваро Одриосола още до почивката решиха гостуването на Кадис - 3:0. По това време около стадион "Рамон де Каранса" хиляди фенове на домакините протестираха срещу случилото се в последните дни с основен инициатор именно президента на "кралския" клуб.

И докато песните им огласяха празната арена, гостите професионално си свършиха работата за едно полувреме, излизайки с това и на върха в класирането.

Бензема откри от дузпа в 30-ата минута, Одриосола удвои 3 минути по-късно след асистенция от Карим, а пак френският нападател направи класически резултата пет минути преди края на полувремето. Това бяха попадения, с които Бензема вече има 21 за сезона в Примера и е с основна заслуга Реал да е толкова близо до защита на титлата си.

Шокът за Кадис бе пълен, след като играта в първия половин час не предвещаваше такъв погром.

Точките обаче са жизненоважни за Реал, който излиза временно на върха в Испания с актив от 70, изпреварвайки Атлетико заради предимството си в преките двубои. Довечера отборът на Диего Симеоне (също 70 т.) ще изиграе своя мач по-малко срещу борещия се за спасението си Уеска.

Севиля вече е трети с 67 точки след 1:0 на терена на Леванте. Юсеф ен Несири вкара 17-ия си гол за сезона и донесе победата, с която отборът му гледа смело дори към титла.

Барселона остава четвърти с 65 т., но и с два мача по-малко от Реал и Севиля, както и един от Атлетико. Довечера каталунците са домакин на Хетафе. Битката за титлата е жестока, като след днешните двубои двата клуба от Мадрид и севилци ще имат по 6 оставащи мача от първенството, а Барса - 7.

Нищо чудно голямата развръзка да дойде в кръг №35 на 8 и 9 май, когато Барселона приема Атлетико, а Реал е домакин на Севиля.