Българският шампион Лудогорец пропусна да се поздрави с победа при гостуването си на гръцкия първенец Олимпиакос (Пирея) в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Срещата между двата тима завърши при резултат 1:1, но разградчани определено могат да съжаляват, защото през целия двубой бяха много по-активни и атакуваха доста повече от съперника, който бе в ролята на фаворит.

Реваншът е след седмица в Разград.

Лудогорец стигна до корнер още във втората минута, но той се превърна в контра на домакините след неособено добре центриране. Олимпиакос разви бърза атака по лявото крило, завършила с подаване на Масурас в наказателното поле, където топката се отби в защитник на българите, а след това Кахлина спаси удар с глава от няколко метра.

В осмата минута капитанът на домакините Матийо Валбуена създаде суматоха с центриране в полето на Лудогорец, но без да се стигне до нещо повече. И двата отбора залагаха на доста атакуващ футбол на високо темпо от самото начало на мача

В следващите минути играта се накъса, като това стана факт заради поредица от нарушения на българските футболисти. Малко след двадесетата минута съдията спря мача, за да могат играчите да се освежат с вода предвид горещото време  - близо 35 градуса, макар срещата да започна в 22:00 часа.  В 26-ата аминута Бърнард Текпетей центрира отляво, а Кирил Десподов стреля от няколко метра, но в обсега на вратаря, който спаси, като след това бе маркирана засада. След точно 30 минути игра централният защитник на гърците Семедо също стреля, след изпълнение на ъглов удар, но над вратата.

Пиерос Сотириу пропусна най-добрата възможност досега в мача, след като бе изведен зад защитата с прекрасен пас от Каули Оливейра, но изстрелът му в 34-ата минута бе отбит от стража на Олимпиакос. По-интересните неща за “орлите” в предни позиции идваха главно от Текпетей отляво. Две минути преди почивката Десподов изпълни фаул, но над вратата. При нарушението пък Семедо получи първия жълт картон в мача.

Четири минути след началото на второто полувреме Десподов отново стреля от свободен удар, но този път успешно - топката попадна в долния десен ъгъл на вратата за 1:0, като със сигурност и вратарят на Олимпиакос можеше да реагира по-добре.

Българският отбор видимо получи импулс след попадението. Играчите в зелено играят много нахъсано, като не оставят съперника на спокойствие нито за миг. В 58-ата минута Олимпиакос направи една от редките си атаки, при която Кока се опита да прехвърли с глава Кахлина, но хърватинът направи чудесно спасяване.

Гърците напълно очаквано тръгнаха напред, но без кой знае какъв успех.

Преднината от един гол изглежда не задоволяваше Лудогорец и разградчани не се дръпнаха назад, а напротив, сякаш натиснаха газта още повече и продължих да атакуват. В 63-ата минута Текпетей шутира от границата на наказателното поле, но вратарят изби в поредния корнер.

"Червено-белите" се втурнаха напред и това даде резултат три минути преди края, когато Мади Камара изравни. Топката се отби последователно в защитниците в зелено Вердон и Пластун, а когато попадна в четворката на домакините, той я прати с добре насочен удар в долния десен ъгъл на Кахлина - 1:1.

В добавеното време двата тима си размениха по една опасна атака, но без да стигат до гол. Десподов пропусна наистина добър шанс, след като от малък ъгъл стреля от външната страна на опразнената врата - в 93-ата минута.