Националният футболен тим на Нидерландия претърпя огромен провал при домакинството си на финалната четворка на турнира Лига на нациите.

"Лалетата" загубиха с 2:3 от Италия в град Енсхеде, като по този начин заеха последното четвърто място и останаха без медали у дома.

Днешното поражение от Скуадрата бе предшествано от исторически срамно откъм резултат поражение с 2:4 от Хърватия след продължения. Историческо, защото до този момент нидерландците не бяха инкасирали толкова голове в официален мач на собствен терен.

След фиаското срещу хърватите, нидерландският тим бе разкъсан от критики, което очевидно нямаше особено позитивен ефект, защото и днес "лалетата" записаха поражение, отново инкасирайки сериозна бройка голове.

Особено притеснително за водения от Роналд Куман тим бе първата част, в която нидерландците бяха тотално надиграни и на практика не сътвориха нищо интересно.

А след тези 45 минути Италия се оттегли с два заслужени гола аванс. Първият вкара Федерико Димарко със страхотен диагонален шут в шестата минута, а 15 по-късно Давиде Фратези удвои.

Все пак през втората част видяхме "оранжево" събуждане, защото нидерландците заиграха доста по-добре, което направи полувремето истински спектакъл.

След няколко пропуска, Стивън Бергвайн все пак успя да намали за "лалетата" в 68-ата минута, но четири по-късно Италия възвърна аванса си от два гола след бърза контраатака, завършена от Федерика Киеза.

Нидерландия обаче отново успя да се върне в мача в предпоследната 89-а минута от редовното време. Гол вкара Вайналдум, а предвид деветте минути добавено време, надеждите за изравняване бяха налице.

Такова обаче нямаше, а няколкото изсипани топки не успяха да внесат нужната суматоха в италианската отбрана.

Така Скуадра Адзура спечели второто си бронзово отличие от турнира след това преди две години, когато итлианците бяха и домакини.

Нидерландия пък остава с празни ръце у дома, а играта в отбрана на тима продължава да притеснява всички фенове.

За четирите мача, в които Роналд Куман е начело, само един бе спечелен, но това бе 3:0 срещу полупрофесионалистите от Гибралтар. В останалите срещу "лалетата" отнесоха по четири гола от Франция и Хърватия, както и три от Италия днес.