Интер направи поредна внушителна крачка към първа титла в Серия "А" от 2010-а насам, побеждавайки Верона на "Сан Сиро" в 33-ия кръг.

Матео Дармиан влезе от пейката и вкара победен гол в 77-ата минута по подобие на мача срещу Каляри на 11 април, когато отново бившият бранител на Манчестър Юнайтед донесе победата в абсолютно същия момент.

Интер вече води с цели 13 точки пред втория, а това поне временно е шампионът Ювентус.

"Бианконерите" завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Фиорентина и не успяха да спечелят трети пореден мач далеч от дома.

Душан Влахович откри за Ла Виола в 30-ата минута от дузпа, а в самото начало на второто полувреме Алваро Мората вкара много красиво попадение за 1:1.

Така Юве се изравни по точки с Милан - по 66, а "росонерите" ще се опитат да си върне второто място утре, когато гостуват на Лацио.