Етър победи Локомотив София с 3:1 в столичния квартал Надежда в среща от осмия кръг на българския футболен шампионат.

Това беше първи успех за великотърновци от началото на сезона, като до момента те имаха пет загуби и само една точка, постигнаха след равенство срещу Берое.

За Локомотив на Стойчо Стоев свободното падане продължава с четвърта поредна загуба, като преди това точките от този съперник взеха последователна Арда, Хебър и Крумовград.

Етър вече е 14-и с четири точки, колкото има и Славия, а Локо е 12-и с шест, колкото има и Ботев (Враца).

Новото попълнение на "железничарите" Симеон Мечев откри резултата в седмата минута с много красиво попадение. Доскорошният играч на Берое реализира с фалцов удар от далечна дистанция, матирайки вратаря на гостите.

Етър обаче отговори също с впечатляващ гол. Случи се в 23-ата минута, когато Крум Стоянов бе оставен сам на далечната греда и разстреля съперника с удар от воле след центриране от фланга.

Обратът стана пълен в последната минута на първото полувреме, когато Кольо Станев се разписа след груба грешка на Диме Димов, който не съумя да изчисти топката.

През втората част Етър реши двубоя в своя полза с трети гол. Резервата Мартин Николов бе негов автор, отклонявайки топката след лош опит за удар на Мартин Моран.

В 72-ата минута "виолетовите" останаха с човек по-малко, след като Пламен Димов хвана за гушата Красимир Милошев при едно меле.

Локомотив обаче не успя да се възползва от численото предимство и не стигна до нови попадения.