Манчестър Сити спечели с 1:0 при гостуването си на Олимпиакос в Гърция и така се класира за осминафиналите в Шампионската лига. Днешната победа бе четвърта в четири мача за футболистите на Пеп Гуардиола, които си осигуриха място в елиминациите два кръга преди края на груповата фаза.

"Гражданите" са начело в група С с 12 точки, докато Олимпиакос има 3 точки след четири изиграни мача.

Фил Фодън отбеляза единствения гол в Пирея десетина минути преди края на първото полувреме след ефектна асистенция с пета от страна на Рахийм Стърлинг. Англичаните за пореден път имаха голямо превъзходство през целия мач, но не успяха да го материализират в повече от един гол.

В група В Борусия (Мьонхенгладбах) разби Шахтьор (Донецк) с 4:0, за да оглави класирането с 8 точки. Ларс Щиндъл откри от дузпа в 17-ата минута, а в 34-ата минута асистира на Нико Елведи, който удвои с удар с глава. Швейцарският национал Бреел Емболо заби третия гол със задна ножица в последните секунди на първото полувреме, а в 77-ата минута Оскар Венд вкара последния гол с опит за центриране от свободен удар.