Десеткратният шампион Лудогорец продължи с перфектното си представяне в Първа лига, като записа пета поредна победа.

Разградчани победиха Черно море с 2:0 на собствен терен, като по този начин оглавиха класирането с 15 точки.

Успехът за шампионите бе напълно заслужен, защото през цялото време те бяха по-добрият тим на терена, а гостите от Варна така и не създадоха нищо интересно в предни позиции.

За комфортният успех допринесе и силното начало на домакините, които търсеха ранният гол още от първата минута, а той в крайна сметка падна в 16-ата минута.

Тогава новото попълнение Шакил Пинас центрира успоредно на голлинията, където досокоро пренебрегваният Елвис Ману се разписа от метър разстояние.

За нидерландеца това бе първи мач от почти два месеца насам, но не заради травма или наказание, а просто Валдас Дамбрауска не разчиташе на него, дори рядко го включваше в групата за мачовете.

Днес обаче той попадна в стартовия състав и се отблагодари по перфектен начин.

Малко по-късно Ману дори вкара и втори гол, но той бе отменен заради засада по-рано в атаката.

По-добрата игра на Лудогорец продължаваше, но дълго време гол на "Хювефарма арена" не падаше, докато не дойде 70-ата минута.

Тогава Бърнард Текпетей се откъсна от отбраната и бе задържан от Живко Атанасов. Реферът бе категоричен и посочи бялата точка.

Зад топката застана появилият се пет минути по-рано на терена Кирил Десподов, който бе точен с 2:0.