Ботев (Пд) надигра у дома Ботев (Вр) с 2:0 и се намести на шеста позиция в класирането на efbet лига.

Дилан Мертенс вкара в 39-ата минута, а Антонио Перейра удвои в 63-ата, с което точките заслужено остават в Пловдив.

"Канарчетата" реализираха още три попадения, но те бяха отменени заради засади, две след намеси на ВАР. И трите решения изглеждаха правилни.

Домакините не допускат гол в четвърти пореден мач и видимо са подобрени спрямо есенния полусезон.

Преди мачовете през уикенда на конкурентите, Ботев е фаворит вече за шестата позиция, като я заема с 41 точки.

Крумовград има 40, ЦСКА 1948 е с 39, колкото има и Арда.

След този кръг остава само един от редовния сезон, а тогава ще знаем кой допълва елитната шестица до вече класиралите се за нея Лудогорец, ЦСКА, Черно море, Локомотив (Пд) и Левски.

В сряда пловдивските "жълто-черни" гостуват в София на "червените" в първи полуфинал за Купата на България.