Отборът на Наполи направи поредна крачка към голямата мечта - чаканата вече 33 години титла на Италия.

Неаполитанците записаха поредна победа, този път с 3:0 над закъсалия на последното място в класирането тим на Кремонезе.

Едва ли някой е очаквал друг изход от битката между първия и последния, а след неговия край Наполи вече има солиден аванс от 16 точки на върха. Основният преследвач Интер все пак е и с мач по-малко, но дори и той да бъде спечелен, авансът на неаполитанците си остава достатъчно сериозен.

Те спечелиха 19-а победа за 22 кръга от началото на сезона, а героите на стадион "Диего Армандо Марадона" бяха до болка познати.

Това са двете звезди на тима - грузинецът Хвича Кварацхелия, наричан от всички в Неапол "Кварадона", както и нигерийският голмайстор Виктор Осимен.

Кварацхелия даден аванс на Наполи в 21-ата минута, когато с техничен удар в далечния за вратаря ъгъл успя да отбележи.

Наполи, който имаше тотална доминация през целия мач, продължи да атакува в търсенето на втори гол, който се позабави и дойде в 65-ата минута, но все пак падна навреме, за да убие и малката интрига в сблъсъка.

Този път бе ред и на Осимен да се разпише, а за него това бе един от най-лесните му голове, защото след разбъркване топката се оказа на метър от опразнената врата, която нигериецът без проблем порази.

Крайният резултатът пък бе оформен от северномакедонският национал Елиф Елмас в 79-ата минута, малко след появата му на терена.

Снимка: АР/БТА

По-рано днес се игра горещото дерби между Ювентус и Фиорентина, ВИДЕО ОТ КОЕТО МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК >>>

В него Юве успя драматично да спечели с 1:0, след като единственият гол вкара Адриен Рабио с глава.

В ситуацията и късметът се усмихна на "бианконерите", защото на пръв оглед сякаш стражът на Фиорентина спаси, но технологията за голлинията се намеси и отчете, че топката е преминала линията с около сантиметър.

А вторият миг на усмивка от съдбата за Юве дойде в последната минута, когато Фиорентина изравни, но ВАР се намеси заради засада в хода на атаката, а тук отново ставаше въпроз за сантиметър - два.