Португалският национален отбор по футбол постигна най-голямата победа в историята си след гръмко 9:0 над Люксембург в домакинство от Група "J" на европейските квалификации.

Отборът на испанския селекционер Роберто Мартинес не показа никаква милост срещу по-скромния съперник, който обаче досега беше считан за чудото на настоящите квалификации.

Люксембург изненада футболния свят с три поредни победи преди този мач, като те бяха постигнати срещу Лихтенщайн, Босна и Херцеговина и Исландия.

Днес обаче португалците вилняха и не спираха да вкарват. На полувремето резултат беше 4:0, след като защитникът на Спортинг Гонсало Инасио и нападателят на Бенфика Гонсало Рамош вкараха по два гола.

През втората част Диого Жота добави два, а по един Рикардо Орта, Бруно Фернандеш, и Жоао Феликс. Кристиано Роналдо не игра в двубоя заради натрупани жълти картони. Португалците до момента в историята си имаха три победи с по 8:0 - две над Лихтенщайн и една над Кувейт. Т

Португалците буквално унищожават тази група, като са с шест поредни победи и голова разлика от 24:0. Те засега са недостижими с актива си от 18 точки, а на второ място е тимът на Словакия, който днес победи Лихтенщайн с 3:0 в домакинство, като интересното е, че всички голове паднаха до десетата минута.

Все пак Люксембург със своите 10 точки запазва шансовете си за исторически първо класиране на голям форум.

В друг мач от групата Исландия победи в домакинство Босна и Херцеговина с 1:0 с гол в самия край и така двата тима са с равен актив от по шест точки, на цели седем от второто място на Словакия, даващо право на директно класиране.

В мач от Група "D" Уелс взе задължителна победа при гостуването си на Латвия с 2:0. "Драконите" са четвърти в групата със седем точки, на три зад втория Турция. Латвия е с пет поредни загуби от началото на квалификациите и няма шансове за класиране.