Уест Хям победи гостуващия Манчестър Юнайтед с 3:1 в първа среща от седмия кръг на Висшата лига и задълбочи кризата при "червените дяволи".

С първия си домакински успех за сезона лондончани събраха се изкачиха на 12-ото място във временното класиране, а Юнайтед вече е осми с десет точки. Това е най-слабия старт на отбора в сезон от Висшата лига след толкова изиграни мача.

Столичани започнаха добре и поведоха още в петата минута, когато Фелипе Андерсон засече отблизо добро подаване по тревата от дясно на Пабло Сабалета.

Юнайтед получи добър шанс да изравни в средата на полувремето, когато Ашли Йънг центрира добре в пеналта от дясно и Ромелу Лукаку засече с глава, но топката се удари от страничната греда и излезе в аут.

Малко преди почивката домакините удвоиха преднината си. Удар на Андрий Ярмоленко от 15 метра се отклони от тялото на Виктор Линдельоф и влетя в горния ляв ъгъл на Де Хеа.

В 64-ата минута Лукаш Фабиански направи страхотно спасяване след удар с глава от 6-7 метра на Маруан Фелайни след подаване от дясно на Йънг, но седем минути по-късно полският страж не можеше да направи нищо, когато Маркъс Рашфорд засече със задната част на глезена си полувисоко центриране към близката греда от корнер на Люк Шоу от ляво.

Радостта на гостите беше кратка, защото в 74-ата минута Марк Ноубъл с отличен пас изведе Марко Арнаутович в чиста позиция в наказателното поле и австрийският национал не пропусна да вкара за 3:1.

Така тимът на Жозе Моуриньо претърпя ново разочарование през тази седмица, след като преди четири дни отпадна от турнира за купата на лигата на Англия след домакинска загуба с дузпи от втородивизионния Дарби Каунти.

Бъдещето на португалския наставник в Манчестър остава под сериозно съмнение.