Футболният рефер Валентин Железов, който в последните години бе неизменна част от нарядите за Първа лига, бе пратен в аматьорския футбол.

Причината е в червения картон, който показа на Сисиньо от Лудогорец в последния кръг от миналия сезон.

В него разградчани загубиха с 1:3 от Славия, а още през първата част десният краен бранител на шампионите напусна принудително терена.

Той участва в меле на терена, като посегна да удари Венцислав Бенгюзов от състава на домакините.

Заради действията си и доклада на съдийската бригада, Сисиньо бе наказан за 4 мача, но доста изненадващо санкцията му бе намалена само на една среща.

Така той пропусна единствено мача за Суперкупата на България срещу Локомотив (Пловдив), но бе на линия за старта на сезона.

Оказа се, че съдията Валентин Железов сам е информирал БФС, че е допуснал грешка в ситуацията.

"Впоследствие главният съдия Валентин Железов изпраща становище до Съдийската комисия към БФС, в което отчита обосновката на решението си в конкретната игрова ситуация като неправилна", уточниха от футболната ни централа.

Заради цялата ситуация, Железов за втори пореден кръг няма да получи мач от елита, а дори бе пратен да ръководи двубоя между Изовр и Спартак (Пловдив) от Югоизточната Трета лига.