ПСЖ разгроми Марсилия с 3:0 като гост в последния мач от деветия кръг във Франция, като реши нещата още до полувремето.

Насред вулкана от омраза, който по традиция чака парижани в крайбрежния град - а това е най-голямото и жестоко дерби на страната, фаворитът победи наглед лесно.

След силния старт на домакините през сезона това е неочаквано, но и обстоятелства в мача спомогнаха Марсилия да развее "бял флаг" още през първата част.

ПСЖ поведе в 7-ата минута с гол на Жоао Невеш, а още в 20-ата остана с човек повече на терена.

Амин Арит бе изгонен с директен червен картон, който изглеждаше пресилен - имаше високо вдигнат крак срещу Маркиньос, но в никакъв случай не с бутонките напред в гърдите на бразилеца, а и играчът на домакините гледаше топката във въздуха и по-скоро не видя съперника.

Нататък нещата станаха лесни за гостите, а и автоголът на капитана Лео Балерди, който необяснимо прати топката във вратата на своите, не помогна на каузата на Марсилия.

В 40-ата минута Брадли Баркола довърши домакините, а стадионът съвсем обезумя - предмети летяха по терена при всяко странично хвърляне или корнер, когато играч на ПСЖ се приближаваше до трибуните.

Победата праща шампиона сам на върха с 23 точки, а Монако е втори с 20, след като загуби гостуването си на Ница с 1:2. Марсилия е на трето място със 17 точки.