В Рома предстоят драматични дни, след като тифозите обявиха пълна война на ръководството. Те са бесни след 1:5 от Фиорентина навън в последния мач от неделния ден в Серия А, а то преля чашата на недоволството, което зрее цял сезон.

Започна се с уволнението на Даниеле де Роси от треньорския пост преди два месеца. Човек, който е обожаван от всеки тифозо на Рома.

Тогава ултрасите обявиха частичен бойкот и не влизат за първите полувремена на домакинските мачове на любимата им южна трибуна на "Олимпико". Сега обаче заканата е за "война и саботажи" на двубои - а това в Италия значи, че нещата могат да излязат извън рамките на разумното. Вероятно ще има прекъснати мачове и други форми на протеста.

Мойс Кийн откри в деветата минута за Фиорентина с удар по диагонала, а само пет по-късно глупаво направена дузпа даде шанс за втори гол на домакините и от 11 метра Лукас Белтран не пропусна.

Рома върна попадение в 39-ата минути чрез Куадио Коне, но веднага получи нов удар - Кийн направи 3:1 преди да е завършило полувремето.

Едуардо Бове - момче, израснало в Рома, мистериозно пуснато да премине под наем във Флоренция през лятото, направи 4:1 в 52-рата минута и едва не се разплака от мъка, вкарвайки на любимия си клуб.

И заради решения като това, тифозите са бесни на шефовете. Точно раздялата с Бове бе причина и за скандал между треньора Де Роси и началниците през август.

Матс Хумелс си вкара автогол, за да завърши мизерията за гостите, но не и преди Марио Ермосо да бъде изгонен с втори жълт картон. С 10 души, 1:5 и освиркани от собствениците си привърженици, пътували до Флоренция в неделната вечер.

Рома е на 11-о място с 10 точки от девет мача. Фиорентина има 16 и е четвърти, само на 6 от лидера Наполи.