Родният национал Петко Христов изигра цял мач за Специя, при поражението с 0:2 от гранда Ювентус.

Макар и с превързана глава заради тежката аркада, която получи през уикенда, българският бранител отново бе титуляр за своя тим, като изигра нелош мач в едно от най-тежките гостувания през сезона.

Целият тим на Специя се представи солидно в отбрана, но бранителите и вратарят нямаше какво да направят в деветата минута, когато Душан Влахович се отчете с ново превъзходно изпълнение на пряк свободен удар. През уикенда той вкара шедьовър на Рома, а сега сръбският нападател повтори упражнението и срещу Специя.

Въпреки ранния аванс, Ювентус така и не успя да реши мача си по-рано, като до самия край се мъчеше да вкара втори гол, но не намираше път през отбраната на гостите. Стори го едва в даденото от съдията продължение, когато Аркадиуш Милик оформи крайния резултат.

Специя от своя страна пък очаквано почти нямаше шансове, като най-интересната ситуация дойде малко след гола на Влахович, когато Петко Христов изведе Джаси, който се разписа, но попадението бе отменено заради засада.

Тази вечер в Италия грешни стъпки направиха два от тимовете с амбиции за челните позиции.

Видео вижте тук >>>

Лацио допусна изравняване в 92-ата минута и завръши 1:1 като гост на Сампдория, докато Наполи сензационно не успя да победи новака Лече, правейки също равенство 1:1.

Така след четири кръга от началото на сезона, ситуацията в челото на таблицата е изключително любопитна.

Водач в Рома на Жозе Моуриньо с 10 точки, следван от Интер с 9, докато отборите на Наполи, Ювентус, Лацио и Милан имат по 8.