ПСЖ победи с 2:0 като гост страдащия отбор на Олимпик Марсилия в последния мач от 24-ия кръг на френската Лига 1. Успехът бе сладък за столичани, тъй като идва срещу най-стария му и омразен съперник.

Макар и без публика, срещата изобилстваше от нерви и емоции, както подобава на дерби.

Шампионите бързо решиха мача с много класа, която имат в прекалено големи количества. Ранни голове на Килиан Мбапе и Мауро Икарди до 24-ата минута отказаха домакините.

Емоциите взеха връх за домакините и Дмитри Пайе бе изгонен в края. На няколко пъти едва се разминаваше и по-сериозно стълкновение на терена при видимо изнервените играчи на Марсилия. Тимът тръгна с амбиции за титла, а вече е девети, на цели 21 точки от лидера Лил.

Треньорът Андре-Вилаш Бояш подаде оставка, а ултраси атакуваха играчи и клубните офиси преди няколко дни.

ПСЖ остава близо до водачите с 51 точки. Лил е първи с 54, а втори е Лион с 52. Четвъртият Монако също е в играта с 48 точки.